piątek, 21 sierpnia 2015

Konta bankowe dla nieletnich

Osoba niepełnoletnia ma często dylemat otwierając rachunek w banku. Wybrać konto tradycyjne, czy
fot: freeimages.com
dedykowane osobą niepełnoletnim? Przykładowo każdy uczeń, który ukończył 13 lat może mieć konto w banku. Wiele banków rezygnuje w przypadku tak młodych osób z opłat za prowadzenie konta. Jednak tak na prawdę większość uczniów wybiera konto w mBanku lub Inteligo. To 2 najpopularniejsze internetowe konta bankowe. Ze swojej strony mogę polecić konto w mBanku, bo sam takie miałem, gdy byłem jeszcze uczniem. Potem jako student także korzystałem z tego banku a obecnie jako osoba pracująca pozostałem przy tym banku, bo był, jest oraz będzie on darmowy a przy tym zapewnia mi wszystkie usługi, których potrzebuję.Konto bankowe dla ucznia


Do konta dla ucznia (izzyKonta) wydawana jest także darmowa karta debetowa, dzięki której można bez prowizji wypłacać pieniądze z ponad 4000 bankomatów. Konto założyć można w kilka chwil przez Internet, wystarczy wypełnić poniższy wniosek. Po jego wypełnieniu kurier przywiezie umowę do podpisania a następnie po jej dostarczeniu do banku otrzymasz kartę debetową, którą będziesz mógł płacić w sklepach oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Konto w mBanku to idealne konto dla każdego ucznia, który chce w nowoczesny sposób zarządzać swoimi finansami.

Konto bankowe dla niemowlaka


Coraz więcej chce założyć swoim nowo narodzonym dzieciom konto bankowe. Niestety dzieci do lat 13 nie mogą mieć własnego konta bankowego, dlatego jeśli chcesz odkładać pieniądze dla swojego dziecka to polecam założenie osobnego konta w innym banku, na które będziesz co miesiąc przelewać określoną sumę. Jest to o tyle ważne dla niemowlaka, bo im dłuższy będzie czas inwestycji tym bardziej zdąży ona urosnąć, dzięki procentowi składanemu. Warto zadbać aby takie dodatkowe konto nie generowało dodatkowych kosztów w postaci np. opłat za prowadzenie konta. Dlatego polecam darmowe eKONTO w mBanku, które jest w pełni darmowe, nie ma obowiązku regularnych wpłat na nie i niezależnie od salda jest ono bezpłatne.
fot: freeimages.com

Konto bankowe dla nastolatków


Obecnie coraz więcej nastolatków posiada konta bankowe. Nie tylko mogą się poczuć dzięki temu bardziej dorośle ale konto bankowe coraz bardziej przydaje się zwłaszcza w coraz bardziej internetowym świecie. Doładowanie komórki, zakup biletu do kina, kupienie bądź sprzedanie czegoś na Allegro – do tego wszystkiego konto bankowe bardzo się przydaje nastolatkom.

Wybierając konto bankowe warto wybrać takie, które będzie miało łatwy dostęp przez internet, dużą sieć bankomatów a przy tym będzie bezpłatne. Takim kontem jest właśnie izzyKONTO w mBanku. To jedno z niewielu kont, które możesz obsługiwać z dowolnego systemu operacyjnego, dowolnej przeglądarki czy urządzenia mobilnego (telefon, smartfon, iPod). Do tego dostajesz darmowy dostęp do ponad 4400 bankomatów (BZ WBK, Cash4You, eCard oraz Sieci Euronet). Nie zapłacisz tu ani za prowadzenie konta ani za przelewy ani za kartę do bankomatu ani nawet za wypłaty z bankomatów. Nie trzeba mieć stałych wpływów ani utrzymywać minimalnego salda a konto cały czas pozostanie darmowe.

Założenie takiego konta jest łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy, że wejdziesz na poniższą stronę, wypełnisz wniosek a w ciągu kilku dni kurier przywiezie umowę do podpisania. Następnie w ciągu kilku dni konto będzie w pełni aktywne a pocztą przyjdzie karta do bankomatu. Wszystko prosto i szybko, bez wychodzenia z domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz