środa, 29 października 2014

ING Bank Śląski przyjaznym bankiem dla biznesu

Tegoroczny ranking przyjazny bank dla biznesu, był jak dotychczas organizowany przez miesięcznik Forbes. Badanie tak jak do tej pory odbywało się sprawdzoną już metodą, czyli za pomocą „tajemniczego klienta”. Magazyn branżowy sprawdzał jakość obsługi i kompetencje pracowników. Zwyciężył bank z największą liczbą punktów. Warto dodać iż plasujący na drugim miejscu ING Bank Śląski, był jedynym badanym bankiem, w którym wszyscy ankieterzy zdecydowali się na założenie konta firmowego.W jaki sposób przeprowadzono badanie ?


Fot.: ING Bank Śląski
Forbes donosi iż kontakt z pracownikami banków miał miejsce nie tylko poprzez odziały, ale także przez infolinię i Internet. Badanie na zlecenie miesięcznika wykonała firma Millward Brown. Postanowiłem dodać ten wpis gdy przeczytałem artykuł: ING Direct opinie klientów banku. 
Tajemniczy klient wcielał się w rolę przedsiębiorcy. Pytania dotyczyły oferty konta firmowego, rachunku oszczędnościowego i możliwości uzyskania karty kredytowej. Łącznie przebadano 20 banków i przeprowadzono 223 wywiady. Tak duża grupa reprezentatywna, i ilość próbek dały dość wiarygodny opis sytuacji.


ING na drugiej pozycji


Źródło: Bank ING
ING Bank Śląski zajął II miejsce wśród przebadanych 20 banków. Dumnie ogłosił swój sukces na stronie internetowej, informując o nim swoich klientów. W wywalczeniu tak wysokiej pozycji moim zdaniem pomógł dość ważny czynnik. Otóż ING zdecydował się ostatnio na uproszczenie oferty dla klientów biznesowych. Przedsiębiorcom zaproponowano jedno konto firmowe Direct, na dość jasnych i zrozumiałych zasadach. Konto oszczędnościowe także prowadzone jest bezpłatnie. 
Bank z Lwem od dawna wspiera także rozwój bankowości elektronicznej i dość wyraźnie poprawił jakość obsługi w oddziałach. Czego sam byłem światkiem, będąc w placówce ING. Pracownicy byli kulturalni i dość kompetentni. Godziny szkoleń nie poszły na marne. Miejmy nadzieję że wysoki standard zostanie utrzymany w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz